تست کردن ASP.NET Web API با Fiddler و Postman #1

تست کردن ASP.NET Web API با Fiddler و Postman #1

در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با تست کردن ASP.NET Web API با Fiddler و Postman #1 صحبت خواهیم کرد.

تست کردن Web API

در این قسمت از سری آموزش Web API از وبسایت پرووید در رابطه با تست کردن Web API صحبت خواهیم کرد. در قسمت های قبلی ما توانستیم یک پروژه Web API را ساخته و به آن Controller و Action Method های اضافه کنیم. و اما در این قسمت از این آموزش در رابطه با تست کردن Web API به صورت Local و چک کردن HTTP Request ها و HTTP Response صحبت خواهیم کرد.

آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0 دیدن کنید.

برای تست کردن Web API می توانید از ابزارهای Third Party استفاده کنید. دو تا از محبوب ترین این ابزارها Fiddler و Postman می باشند.

در ابتدا به بررسی و نحوه استفاده از ابزار Fiddler می‌پردازیم.

ابزار Fiddler

این ابزار یک Debugging Proxy رایگان برای مرورگرها است که می توانید با استفاده از آن HTTP Request های مختلف را ساخته و آنها را بر روی Web API اجرا کرده و HTTP Response هایی که برگردانده میشوند را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه نحوه استفاده کردن از Fiddler را برای ارسال HTTP Request ها به صورت Local به Web API خود و بررسی HTTP Response ها استفاده می کنیم.

در مرحله اول با استفاده از این آدرس ابزار Fiddler را دانلود کنید. پس از دانلود این ابزار اقدام به نصب کردن آن کنید و سپس Fiddler را باز کنید. صفحه اول این ابزار شبیه به شکل زیر می باشد.

به صورت پیش ‌فرض Fiddler تمامی Process های سیستم را Capture می کند. اما ما فقط علاقه مند به Process هایی که به صورت Local در حال اجرا شدن میباشند هستیم. بنابراین از قسمت Statusbar گزینه All Processes را کلیک کنید و سپس Hide All را کلیک کنید. این موضوع در تصویر زیر نشان داده شده است.

پس از آن بر روی تب Composer کلیک کنید. اولین تب در این قسمت Parsed نام دارد که می توانید با استفاده از آن HTTP Request های مطلوب خود را پیکربندی و آنها را اجرا کنید.

بسته ی آموزش اصول برنامه نویسی در ASP.NET Core

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش اصول برنامه نویسی در ASP.NET Core دیدن کنید.

از لیست مربوط به HTTP Method ها HTTP Method مطلوب خود را انتخاب کنید. برای این مثال ما از GET استفاده می کنیم تا بتوانیم یک HTTP GET Request را به Web API خود ارسال کنیم. تصویر زیر این موضوع را نشان می دهد.

در ادامه باید URL مربوط به Web API خود را وارد کنید.

در این قسمت ما http://localhost:xxxx/api/values را در نظر می‌ گیریم که در قسمت های قبلی از این آموزش آن را ساختیم. پس از آن بر روی دکمه Execute کلیک کنید تا این HTTP Request به Web API شما ارسال شود و HTTP Response مربوط به آن در سمت چپ صفحه شبیه به تصویر زیر نشان داده شود.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت