در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با بررسی Parameter Binding در ASP.NET Web API صحبت خواهیم کرد.

بررسی Parameter Binding در ASP.NET Web API

در قسمت قبلی از این آموزش یاد گرفتیم که چگونه HTTP Request هایی که وارد به یک Web API می‌شوند به Controller ها و Action Method های مرتبط با آن Map می شوند. و اما در این قسمت یاد خواهید گرفت که داده های درون یک HTTP Request چگونه به پارامترهای یک Action Method در درون Controller در یک Web API اصطلاحاً Bind می شوند.

بسته ی آموزش اصول برنامه نویسی در ASP.NET Core

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش اصول برنامه نویسی در ASP.NET Core دیدن کنید.

به عبارت ساده Action Method های درون یک Controller از یک Web API می‌توانند یک یا بیش از یک پارامتر ورودی از Data Type های مختلف داشته باشند. پارامترهای یک Action Method می‌تواند Primitive Type و یا Complex Type باشند. در واقع در Web API پارامترهای Primitive Type یک Action Method با استفاده از Query String مربوط به URL و یا Request Body به دست آورده می شوند.

آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0 دیدن کنید.

این اتفاق بر اساس نوع پارامتر رخ می دهد. اگر بخواهم به طور ساده بگوییم اگر نوع داده ای یک پارامتر در درون یک Action Method از انواع داده ای اولیه در دات نت یا همان Primitive Type ها از قبیل int و string باشند (در واقع نوع های داده ای که بتوانند از نوع داده string تبدیل شوند) مقدار آن پارامتر از طریق Query String به دست آورده می شود. و اما اگر نوع داده ای پارامتر از نوع های اولیه دات نت نباشند و یا به عبارت دیگر Complex Type باشند Web API سعی می ‌کند که مقدار آن پارامتر ورودی را از Request Body به دست بیاورد.

جدول زیر قوانین پیش فرض برای Bind کردن پارامترها را به شما نشان می‌ دهد.

بیایید در قسمت بعد در رابطه با اینکه Web API چگونه مقادیر مربوط به پارامترهای یک Action Method را از HTTP Request به دست می‌ آورد صحبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *