بررسی سرویس ها در فریم ورک AngularJS

بررسی سرویس ها در فریم ورک AngularJS

در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با بررسی سرویس ها در فریم ورک AngularJS صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

در این قسمت از آموزش از وب سایت پرووید در رابطه با سرویس ها در AngularJS صحبت خواهیم کرد. در AngularJS سرویس ها در واقع Function های JavaScript هستند که به منظور انجام دادن عملیات خاصی تعریف می شوند و می توانند در سرتاسر برنامه مورد استفاده مجدد قرار بگیرند. در این رابطه توصیه می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی جاوا اسکریپت استفاده کنید.

موضوع استفاده مجدد و یا Reusability یک موضوع بسیار مهم در تهیه برنامه های AngularJS می باشد. در ابتدا قصد داریم به این نکته اشاره کنیم که سرویس هایی که به صورت Built-in در AngularJS وجود دارند با $ شروع می شوند. این موضوع در نام دیگر Object هایی که در AngularJS به صورت Built-in وجود دارند نیز صدق میکند.

برنامه های AngularJS شامل سرویس های مختلفی هستند که هر کدام وظیفه خاصی را دارند. برای مثال $http به عنوان یک سرویس وظیفه ارسال یک AJAX Request را دارد. علاوه بر استفاده از سرویس هایی که به صورت Built-in وجود دارند، می توانیم سرویس های سفارشی نیز بسازیم. تقریباً تمامی سرویس ها در AngularJS با Controller و Model و Directive هایی که به صورت سفارشی ایجاد کرده ایم ارتباط دارند، اما سرویس هایی نیز وجود دارند که با User Interface و یا همان View برنامه به منظور انجام وظایف مشخصی ارتباط برقرار می کنند.

بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با Angular 2

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با Angular 2 دیدن کنید.

تصویر زیر ماهیت سرویس ها را نشان می دهد.

علاوه بر این در جدول زیر اطلاعات مربوط به سرویس هایی که به صورت Built-in در AngularJS وجود دارند را مشاهده می کنید.

تمامی سرویس هایی که در AngularJS وجود دارند، اصطلاحاً به صورت Lazy Instantiated و همچنین Singleton کار میکنند. شاید بدانید که Singleton یک الگوی طراحی است که در بسته ی آموزش ویدئویی Design Pattern ها در سی شارپ از وب سایت پرووید در رابطه با آن صحبت کرده ایم.

بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن Full-stack با Angular و ASP.NET Core و EF Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن Full-stack با Angular و ASP.NET Core و EF Core دیدن کنید.

زمانی که می گوییم سرویس ها به صورت Lazy Instantiated کار می کنند، مفهوم این است که فریم ورک AngularJS زمانی اقدام به ایجاد کردن یک Object از سرویس موردنظر می کند که یک Application Component به آن وابستگی داشته باشد. علاوه بر این تمامی Component ها یک شی تک از یک سرویس را به صورت اشتراکی استفاده می کنند که این به همان Singleton بودن سرویس ها اشاره می کند.

بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن Full-stack با Angular 2 و ASP.NET Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن Full-stack با Angular 2 و ASP.NET Core دیدن کنید.

در درس بعدی از این سری آموزشی در رابطه با مهم ترین سرویس هایی که به صورت Built-in در AngularJS وجود دارند، صحبت خواهیم کرد.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با فریم ورک Angular استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش کامل برنامه نویسی تحت وب با Angular مشاهده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت