بررسی روش های به اشتراک گذاری کد با ASP.NET Core

بررسی روش های به اشتراک گذاری کد با ASP.NET Core

در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با بررسی روش های به اشتراک گذاری کد با ASP.NET Core صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

در این قسمت از سری آموزش ASP.NET Core از وب سایت پرووید در رابطه با به اشتراک گذاشتن کد و یا اصطلاحاً Code Sharing در .NET Core صحبت خواهیم کرد.

بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن Full-stack با Angular و ASP.NET Core و EF Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن Full-stack با Angular و ASP.NET Core و EF Core دیدن کنید.

در حال حاضر در .NET Core می توانیم اپلیکیشن هایی را با سه نسخۀ مختلف از فریم ورک دات نت برای پلتفرم های مختلف توسعه بدهیم. دات نت فریم ورک سنتی برای Windows، فریمورک Mono برای iOS و OSx و Android و نهایتاً .NET Core برای Windows و Mac و Linux. به تصویر زیر نگاه کنید.

نکته ی بسیار مهم اینکه این فریم ورکها از Class Library های مختلفی استفاده می کنند. این موضوع به این معناست که اگر کدی در یکی از این فریم ورک ها نوشته بشود نمی تواند در دیگر فریم ورک ها استفاده بشود.

بسته ی آموزش ویدئویی تست نرم افزار در ASP.NET Core MVC

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی تست نرم افزار در ASP.NET Core MVC دیدن کنید.

برای مثال یک کنسول اپلیکیشن که در .NET Framework ساخته شده است نمی تواند بر روی .NET Core اجرا بشود. بنابراین، به اشتراک گذاشتن کد و یا Code Sharing مجاز نمی باشد. اما اگر بتوانیم یک کد را فقط یکبار بنویسیم و در دیگر اپلیکیشن ها که با فریم ورک های مختلف .NET ساخته شده اند به اشتراک بگذاریم اتفاق بسیار جالبی خواهد افتاد. لطفاً به تصویر زیر نگاه کنید.

برای حل این چالش از به اشتراک گذاشتن کد و یا اصطلاحاً Code Sharing می توانیم از یکی از سه روش زیر استفاده کنیم.

  • ایجاد کردن یک Portable Class Library و یا اصطلاحاً PCL
  • هدف قراردادن چندین فریم ورک مختلف در برنامه های ASP.NET Core
  • هدف قراردادن .NET Standard

ایجاد کردن یک Portable Class Library برای به اشتراک گذاشتن کد با دیگر فریم ورک های .NET یک موضوع جدید نیست. می توانید با مراجعه کردن به آموزشهای Xamarin.Forms از وب سایت پرووید در این رابطه اطلاعات بیشتری را کسب کنید. برای مثال بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار Xamarin.Forms را به شما توصیه می کنیم. و اما در قسمت بعد از این آموزش که قسمت نهایی از این آموزش می باشد در رابطه با هدف قرار دادن چندین فریم ورک در ساخت یک اپلیکیشن با ASP.NET Core صحبت می کنیم. این روش نیز به عنوان روش دوم در به اشتراک گذاشتن کد استفاده می شود.

بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن Full-stack با Angular 2 و ASP.NET Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن Full-stack با Angular 2 و ASP.NET Core دیدن کنید.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با فریم ورک ASP.NET Core استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش کامل توسعه وب اپلیکیشن با ASP.NET Core مشاهده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت