بررسی انواع مختلف اپلیکیشن ها در ASP.NET Core

بررسی انواع مختلف اپلیکیشن ها در ASP.NET Core

در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با بررسی انواع مختلف اپلیکیشن ها در ASP.NET Core صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

در این قسمت از این آموزش از وب سایت پرووید قصد داریم در رابطه با انواع اپلیکیشنهایی که با استفاده از .NET Core می توان ایجاد کرد صحبت کنیم. بطور کلی دو نوع اپلیکیشن از نوع های Portable Application و Self-Contained application را می توان با .NET Core ایجاد کرد. در ابتدا به بررسی Portable Application می پردازیم.

بسته ی آموزش ویدئویی ساخت یک Enterprise Application با ASP.NET Core MVC

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی ساخت یک Enterprise Application با ASP.NET Core MVC دیدن کنید.

بررسی Portable Application

به زبان ساده Portable Application ها اپلیکیشن هایی هستند که توقع دارند .NET Core Runtime بر روی Deployment Machine و یا همان ماشینی که قرار است برنامه بر روی آن استقرار پیدا کند وجود داشته باشد. به عبارت دیگر، چنین اپلیکیشن هایی نمی توانند بدون داشتن .NET Core Runtime در ماشین مقصد اجرا بشوند.app types - بررسی انواع مختلف اپلیکیشن ها در ASP.NET Core

بررسی Self-Contained Application ها

واژه Self-Contained در زبان انگلیسی به معنای خود شمول می باشد. به عبارت دیگر اگر برنامه ای هر آنچه که به آن نیاز دارد را در درون خود داشته باشد به آن یک برنامه Self-Contained می گویند. در واقع Self-Contained ها آن دسته از اپلیکشن هایی هستند که .NET Core Runtime را در درون خود دارند و این موضوع زمانیکه این اپلیکیشن ها Publish می شوند اتفاق می افتد.

selfcontained app - بررسی انواع مختلف اپلیکیشن ها در ASP.NET Core

به عبارت دیگر این نوع اپلیکیشن ها بدون نیاز به .NET Core Runtime در Deployment Machine می توانند براحتی اجرا بشوند. این موضوع در تصویر زیر نشان داده شده است.

پیکر بندی Application Type

ما براحتی می توانیم Application های که با فریم ورک ASP.NET Core ساخته می شوند را به عنوان Application های Portable و یا Self-Contained تنظیم کنیم. این موضوع با لحاظ کردن یک Property با نام Type از Microsoft.NETCore.App که در فایل Project.json به عنوان یک Dependency تعریف شده است انجام می پذیرد.

configure app - بررسی انواع مختلف اپلیکیشن ها در ASP.NET Core

اگر مقدار این Property با Platform تنظیم بشود، برنامه مورد نظر نیاز به .NET Core Runtime خواهد شد. به عبارت دیگر یک برنامه از نوع Portable Application خواهد بود. و اما اگر بخواهید برنامه شما بصورت Self-Contained تنظیم بشود بایدType : Platform را حذف کنید. این موضوع باعث می شود که برنام به صورت Self-Contained تنظیم بشود و بدون نیاز به .NET Core Runtime اجرا بشود. در واقع .NET Core Runtime در زمان Build کردن و Publish کردن برنامه در درون برنامۀ شما شامل خواهد شد. خاطرتان هست که معنی کلمه Self-Contained به معنی خود شمول می باشد.

بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن با ASP.NET Core و React

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی ساخت وب اپلیکیشن با ASP.NET Core و React دیدن کنید.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با فریم ورک ASP.NET Core استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش کامل توسعه وب اپلیکیشن با ASP.NET Core مشاهده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت