انجام کارهای زمان بر در پاسخ به Request ها در وب اپلیکیشن ها

انجام کارهای زمان بر در پاسخ به Request ها در وب اپلیکیشن ها

در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با انجام کارهای زمان بر در پاسخ به Request ها در وب اپلیکیشن ها به عنوان یکی از اشتباهات ساخت برنامه های وب صحبت خواهیم کرد.

انجام کارهای زمان بر در پاسخ به Request ها در وب اپلیکیشن ها

یکی از مشکلاتی که اغلب توسعه دهنده های وب دارن و اغلب هم بهش توجه نمی کنن اینه که در جواب به درخواست های کاربر میخوان کارهایی انجام بدن که بسیار زمانگیر هست و اغلب سرعت برنامه رو شدیداً کاهش می ده. برای اینکه مسئله روشن تر بشه بذارید مثالی بزنم.

بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با ASP.NET Core و SignalR

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی شروع به کار با ASP.NET Core و SignalR دیدن کنید.

فرض کنید یه وب سایت ساختید که یک سری مشتری سفارش آنلاین ثبت می کنن و شما به محضی که مشتری سفارشی رو ثبت کرد یه ایمیل براش ارسال می کنید که سفارش رو تایید کنه. این موضوع ممکنه اول کار شما رو دچار مشکل نکنه چون تعداد سفارشها در روز کم هست. ولی وقتی وب سایت رشد میکنه و روزی صدها سفارش ثبت میشه ارسال ایمیل توسط SMTP خیلی کار نادرستی هست. اغلب توسعه دهنده ها فکر می کنن که SMTP خیلی سریع و سبک وزن هست در صورتی که اینطور نیست. شما اگر بخواین صدتا یا چند صدتا ایمیل رو با SMTP بعد از ثبت سفارش کاربر ارسال کنید یا برنامه خطا میده یا سرعت شدیداً پایین میاد. روش درست انجام این کار اینه که وظیفه ی ارسال ایمیل رو بسپارید به پردازش دیگه و هر چه زودتر نتیجه ی درخواست HTTP کاربر رو بهش ارسال کنید.

این چیزی که شرح داده شد فقط یه مثال بود. در کل همیشه در نظر داشته باشید که کارهای زمانگیر رو بسپارید به یه پردازش دیگه و در جواب به درخواست های HTTP کاربر انجامشون ندید.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. لیست کامل این آموزش را می توانید در پست مربوط به ده اشتباه خطرناک در ساخت برنامه های تحت وب مشاهده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت