استفاده از دستورات خام SQL در Entity Framework Core #1 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

استفاده از دستورات خام SQL در Entity Framework Core #1

در این آموزش از وب سایت پرووید قصد داریم نحوه استفاده کردن از دستورات خام SQL یا اصطلاحا Raw SQL را در Entity Framework Core به شما آموزش دهیم.

استفاده کردن از دستورات خام SQL همیشه موضوع جذابی در کار کردن با Entity Framework بوده است. با استفاده از متد FromSql در Entity Framework Core می‌توانیم دستورات خام SQL را به سمت بانک اطلاعاتی ارسال کنیم. ممکن است فکر کنید که این متد جایگزینی برای متد SqlQuery می باشد اما این موضوع دقیقا صحیح نیست.

var cNames = db.Database.SqlQuery("Select FirstName, LastName from Customers");
var custs = db.Customers
.FromSql("Select * from Customers")
.ToList();

تفاوت ها

موضوع اول اینکه باید بدانید متد FromSql بسیار محدودتر از متد SqlQuery است. منظور از این محدودیت از نظر نتیجه ی برگردانده شده از این متد است. با استفاده از متد SqlQuery می توانیم هر دستور SQL ی را به سمت بانک اطلاعاتی ارسال کرده و نتایج بسیار پیچیده ای را دریافت کنیم. کد زیر نحوه استفاده از این متد را نشان می دهد. در کد پایین نحوه استفاده کردن از متد FromSql را مشاهده می کنید.

یکی از مهمترین تفاوت های این دو متد نحوه استفاده از آنها هست. برای استفاده از متد SqlQuery از طریق شی Database که درون DbContext تعریف شده است استفاده می‌کنیم. اما برای استفاده از متد FromSql از یکی از Entity های درون DbContext استفاده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *