آموزش Xamarin.Essentials در ساخت برنامه های موبایل با دات نت

آموزش Xamarin.Essentials در ساخت برنامه های موبایل با دات نت

در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با آموزش Xamarin.Essentials در ساخت برنامه های موبایل با دات نت صحبت خواهیم کرد. Xamarin.Essentials تعدادی Nuget package هستند که قابلیت های مختلفی را در ساخت برنامه های موبایل در اختیار شما می گذارند.

اگر در ساخت برنامه های موبایل و cross-platform با Xamarin.Forms تجربه ای دارید و یا حتی کار کرده اید، شاید نام Xamarin.Essentials به گوشتان خورده باشد. در واقع Xamarin.Essentials تعدادی Nuget package هستند که قابلیت های مختلفی را در ساخت برنامه های موبایل در اختیار شما می گذارند. در ابتدای کار از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی Xamarin Forms و ساخت برنامه های اندروید در سی شارپ دیدن کنید.

از Xamarin.Essentials می توان در pcl که حاوی shared code می باشد استفاده کرد و بسیاری از قابلیت های مورد نیاز در ساخت برنامه را به دست آورد. بعضی از این قابلیت ها شامل ارسال ایمیل، چک کردن وضعیت باطری و یا حتی کار کردن با clipboard می باشد. در این سری آموزشی رایگان به صورت قسمت به قسمت بر روی وبسایت پرووید منتشر می شود، قصد داریم که شما را با Xamarin.Essentials آشنا کرده و نحوه ی استفاده از آن را به شما آموزش دهیم.

نصب Xamarin.Essentials

قبل از نصب کردن Xamarin.Essentials باید بدانید که Xamarin.Essentials از چه ورژن هایی که از پلتفرم ها پشتیبانی می کند. در زمان تنظیم این آموزش ها می توانید Xamarin.Essentials را بر روی Android API 19 یا بالا تر، iOS 10.0 و یا بالاتر و هم چنین UWP 10.0.16299.0 یا بالاتر استفاده کنید.

به منظور نصب Xamarin.Essentials می توانید شبیه دیگر nuget package هایی که به برنامه اضافه می کند اقدام کنید. مراحل زیر را می توانید قدم به قدم دنبال کنید تا Xamarin.Essentials در پروژه ی شما اضافه شود.

  • اگر در ویژوال استادیو هستد، بر روی solution راست کلیک کرده و سپس گزینه ی Manage Nuget Packages را انتخاب کنید. عبارت Xamarin.Essentials را سرچ کنید و پس از آن nuget package مربوط به Xamarin.Essentials را در همه ی پروژه های solution (منظور پروژه ی اندروید، iOS و UWP و هچنین pcl می باشد.) نصب کنید.
  • اگر در Visual Studio for Mac هستید، بر روی solution راست کلیک کرده و سپس Add و پس از آن Add NuGet Packages… را انتخاب کنید. کلمه ی Xamarin.Essentials را سرچ کرده و پس از آن nuget package مربوط به Xamarin.Essentials را در همه ی پروژه های solution (منظور پروژه ی اندروید، iOS و UWP و هچنین pcl می باشد.) نصب کنید.
  • در قسمت بعد باید namespace مربوط به Xamarin.Essentials را به کلاسی که قصد استفاده از آن را در آن دارید اضافه کنید. این موضوع در کد زیر نشان داده شده است.
using Xamarin.Essentials;

لیست کامل سری آموزش های Xamarin.Essentials

آموزش کار با Xamarin.Essentials به صورت قسمت به قسمت بر روی وبسایت پرووید منتشر خواهد شد. از شما دعوت می کنیم که این آموزش ها را دنبال کنید. در ادامه لیست آموزش هایی که تا به حال منتشر شده اند را مشاهده می کنید. با کلیک بر روی هر کدام از این عناوین به آموزش مورد نظر خواهید رفت.

قسمت های بعدی این سری آموزشی به مرور بر روی سایت قرار گرفته و این لیست به روز رسانی می شود.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت