آموزش Entity Framework Core و دسترسی به داده ها

آموزش Entity Framework Core و دسترسی به داده ها

در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با آموزش Entity Framework Core و دسترسی به داده ها صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

در این سری آموزشی از وبسایت پرووید در رابطه با تکنولوژی Entity Framework Core به عنوان نسل جدید تکنولوژی دسترسی به داده و یا همان Data Access که از سمت مایکروسافت برای استفاده در برنامه هایی که با . NET Core ساخته شده اند صحبت خواهیم کرد.
میتوان گفت که Entity Framework Core نسخه جدید Entity Framework است که پس از نسخه ششم آن منتشر شد. برخی از ویژگی های Entity Framework Core عبارتند از:

  • Open-source بودن
  • Lightweight بودن
  • Extensible بودن
  • Cross-platform بودن

در واقع می‌توانیم بگوییم که Entity Framework Core نسخه بعدی و یا نسل بعدی از تکنولوژی Data Access مایکروسافت به اسم Entity Framework می باشد. Entity Framework Core یک ORM است که مخفف Object/Relational Mapper می باشد. در واقع می‌توانیم بگوییم که Entity Framework یک بهبود در ADO.NET می باشد و به برنامه نویسان امکان می دهد که به صورت خودکار به داده های درون یک دیتابیس دسترسی پیدا کرده و آنها را بخوانند و ذخیره کنند. هدف مایکروسافت از معرفی Entity Framework Core استفاده شدن است در برنامه ‌هایی بود که با .NET Core  نوشته می شوند. با این وجود امکان استفاده کردن از Entity Framework Core در برنامه های .NET Framework نیز میباشد. تصویر زیر نشان دهنده ی انواع مختلف برنامه ها و ورژن های دات نت و سیستم عامل های پشتیبانی شده توسط Entity Framework Core می باشد.

ef core - آموزش Entity Framework Core و دسترسی به داده هاضمناً از شما دعوت می کنیم که از آموزش ویدئویی شروع به کار Entity Framework Core و روش Database-First و آموزش ویدئویی شروع به کار Entity Framework Core و روش Code-First دیدن کنید.

لیست کامل سری آموزش های Entity Framework Core

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت