آموزش Dapper و دسترسی شی گرا به بانک اطلاعاتی #4 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

آموزش Dapper و دسترسی شی گرا به بانک اطلاعاتی #4

اگر قصد ارسال چندین دستور SQL را به طور همزمان دارید می توانید از متود QueryMultiple استفاده کنید. برخی دیگر از قابلیت های Dapper و متد Query پاس دادن یک لیست از اشیا است. کاربرد این تکنیک زمانی که می خواهید با عملوند In در SQL کار کنید اهمیت می یابد. به منظور استفاده مجدد از پارامترها از یک کلاس کالکشنی که از نوع دیکشنری است و با نام DynamicParameters در Dapper وجود دارد استفاده کنید. علاوه بر این کلاس DbString در Dapper کنترل بیشتری را به شما بر روی کار با رشته ها می دهد.

علاوه بر این اگر فقط می‌خواهید شی اول از این کوئری را دریافت کنید از متد QueryFirst همانند شکل زیر استفاده کنید.

Dim emp As Employee
emp = con.QueryFirst(Of Employee)("Select * from Employees Where Id = @Id, 
 New With {.Id = 431})

متد های دیگری نیز از قبیل QuerySingle و QueryFirstOrDefault و QuerySingleOrDefault برای به دست آوردن یک تک شی پیاده سازی شده اند. ضمنا به منظور ارسال دستورات Update و Insert و Delete از متد Execute در Dapper استفاده می کنیم.

قابلیت Navigation Property در Dapper وجود ندارد بنابراین اگر میخواهید داده های خود را از چندین جدول بخوانید نیازمند نوشتن دستورات JOIN در SQL هستید. به منظور نگاشت کردن نتیجه چنین دستوری که از چندین جدول در بانک اطلاعاتی برای ساختن نتایج استفاده می‌کنند از یک Lambda Expression در متد Query استفاده می کنیم. با استفاده از این Lambda Expression میتوانیم تنظیم کنیم که کدام یک از فیلد های موجود در نتایج متد Query به کدام یک از فیلد های کلاس ها نگاشت شوند. ممکن است در چنین شرایطی دستورات SQL ی که با استفاده از متد Query به سمت بانک اطلاعاتی ارسال میکنید ظاهر گیج‌کننده ای پیدا کنند که این خود از نقاط ضعف Dapper است.

این آموزش را در همین قسمت به پایان می رسانیم و از همه شما متشکریم که تا پایان کار با ما و وبسایت پرووید همراه بودید علاوه بر این از شما دعوت می کنیم که از بسته های آموزش SQL و Lambda Expression و Entity Framework وبسایت پرووید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *