در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با آموزش: Code Region ها در ویژوال استادیو صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

آموزش: Code Region ها در ویژوال استادیو

زمانی که در ویژوال استودیو با Code File های طولانی کار می‌ کنید ممکن است گاهی بخواهید قسمتی از کدها را مخفی کنید تا بتوانید تمرکز بهتری بر روی قسمت دیگر داشته باشید. به عبارت دیگر در درون یک کلاس شاید بخواهید تمامی متدها را مخفی کنید تا بتوانید بر روی پروپرتی ها متمرکز شوید و یا برعکس، آیا این کار در ویژوال استودیو قابل انجام است؟ خوشبختانه با استفاده از یکی از قابلیت های ویژوال استودیو تحت عنوان Code Region می‌توانیم این کار را به راحتی انجام دهیم. کلمه Region در زبان انگلیسی به معنی منطقه است.

بسته ی آموزش ویدئویی کار با ویژوال استادیو برای ساخت برنامه های دات نت

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش ویدئویی کار با ویژوال استادیو برای ساخت برنامه های دات نت دیدن کنید.

در واقع این تکنیک از ویژوال استودیو کدهای شما را منطقه بندی می کند و هر منطقه را در قالب یک نام معرفی می کند. هر منطقه می تواند ظاهر بشود یا مخفی بشود و با استفاده از این موضوع می توانید سازماندهی بهتری را در یک Code File به دست بیاورید. این موضوع در Code File هایی که طولانی تر و پیچیده تر هستند کاربرد بیشتری دارند. البته دقت کنید که استفاده بیش از حد از این قابلیت در ویژوال استودیو می‌تواند یک Code Smell باشد. اگر مفهوم Code Smell را نمی‌ دانید می توانید از بسته آموزش ریفکتورینگ وب سایت پرووید استفاده کنید.

بسته ی آموزش ویدئویی ریفکتورینگ در سی شارپ

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش ویدئویی ریفکتورینگ در سی شارپ دیدن کنید.

و اما در ویدیویی کوتاه اما کاربردی که در قسمت زیر برای شما تنظیم کرده‌ایم نحوه استفاده کردن از تکنیک Code Region در ویژوال استودیو را به صورت بسیار ساده برای شما در نظر گرفته ایم. استفاده از این تکنیک در نوشتن کدهای با کیفیت نیز بسیار کاربرد دارد. در این راستا از شما دعوت می‌کنیم که از بسته آموزش کد نویسی با کیفیت بالا از وب سایت پرووید دیدن کنید.

downloadbutton

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *