آموزش کامل زبان تایپ اسکریپت TypeScript

آموزش کامل زبان تایپ اسکریپت TypeScript

در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با آموزش کامل زبان تایپ اسکریپت TypeScript صحبت خواهیم کرد. زبان TypeScript یک زبان شی گرا و Open-source می باشد که توسط مایکروسافت توسعه داده و نگهداری میشود.

در این قسمت از وب سایت پرووید اولین مقاله از سری آموزشی TypeScript را به شما ارایه می کنیم. زبان TypeScript یک زبان شی گرا و Open-source می باشد که توسط مایکروسافت توسعه داده و نگهداری میشود.  TypeScript تحت لیسانس Apache 2 منتشر شده است، همان طور که از نام زبان TypeScript نیز مشخص است، این زبان یکSuperset  از زبان JavaScript می باشد که به صورتTyped  عمل میکند و در زمان کامپایل شدن به JavaScript معمولی و یا اصطلاحاً Plain JavaScript کامپایل می شود. در رابطه با معنی واژه هایSuperset  و Typed که در جمله قبلی مطرح شدند، در ادامه این سری آموزشی به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد. زبان TypeScript توسط Anders Hejlsberg طراحی شد که در روند توسعه زبان برنامه نویسی سی شارپ نیز نقش موثری داشته است. در ابتدا زبان TypeScript در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ منتشر شد.

این سری آموزشی برای تمامی کسانی که قصد یادگیری زبان TypeScript را دارند و هیچ آشنایی با این زبان ندارند بسیار مفید می باشد. همچنین دوستانی که در رابطه با زبان TypeScript اطلاعاتی دارند و می خواهند که این اطلاعات را منسجم تر کنند نیز می توانند از این آموزش استفاده کنند.

در هرکدام از قسمت های این سری آموزشی مفاهیم به صورت کاملا ساده و شفاف به همراه تعداد زیادی از مثال های واقعی به شما ارایه داده خواهند شد. ضمنا توصیه می کنیم از بسته های آموزش TypeScript از وب سایت پرووید استفاده بفرمایید.

به منظور استفاده هر چه  بهتر از این سری آموزشی، بهتر است که یک دانش ابتدایی در رابطه با زبان JavaScript را داشته باشید. در این رابطه می توانید، از بسته آموزش JavaScript از وب ساید پرووید استفاده نمایید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت