در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با آموزش ویدئویی Web API در ASP.NET – قسمت اول صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

به طور ساده ASP.NET Web API یک فریم ورک قابل گسترش است که برای ساخت سرویس ها بر اساس پروتکل HTTP مورد استفاده قرار می گیرد. این سرویس ها می توانند از درون اپلیکیشن ها و پلتفرم های متنوع و مختلفی از قبیل وب، ویندوز، موبایل و غیره مورد دسترسی قرار بگیرند. ASP.NET Web API کم و بیش شبیه به برنامه های وب ASP.NET MVC عمل می کند با این تفاوت که به جای برگرداندن یک HTML View به عنوان Response یک سری داده را بر می‌گرداند. از جهتی ASP.NET Web API شبیه به وب سرویس ها و سرویس‌ های WCF می باشد با این تفاوت که فقط از پروتکل HTTP پشتیبانی می کند. در این پست، قسمت اول از آموزش چهار ویدئویی ASP.NET Web API را قرار داده ایم.

بسته ی آموزش ویدئویی پیاده سازی امنیت Web API در ASP.NET Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی پیاده سازی امنیت Web API در ASP.NET Core دیدن کنید.

ما می‌توانیم Web API را با استفاده از تکنولوژی های مختلف از قبیل جاوا و یا دات نت ایجاد کنیم. برای مثال REST API مربوط به Twitter امکان دسترسی برنامه نویسی وار را برای خواندن و نوشتن داده‌ها را به ما میدهد که با استفاده از آن ما می‌توانیم قابلیت‌های توئیتر را در درون برنامه خود داشته باشیم.

با استفاده از ASP.NET Web API می توان درخواست کلاینت ها را دریافت و بعد از پردازش محتویات موردنظرشان را برایشان ارسال کرد. در این پست، قسمت اول از آموزش چهار ویدئویی ASP.NET Web API را قرار داده ایم. ضمناً از شما دعوت می کنیم که از آموزش ASP.NET Web API از وبسایت پرووید دیدن کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *