آموزش ویدئویی شروع به کار Entity Framework Core و روش Database-First

آموزش ویدئویی شروع به کار Entity Framework Core و روش Database-First

در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با آموزش ویدئویی شروع به کار Entity Framework Core و روش Database-First صحبت خواهیم کرد.

Entity Framework Core چیست؟

در واقع می‌توانیم بگوییم که Entity Framework Core نسخه بعدی و یا نسل بعدی از تکنولوژی Data Access مایکروسافت به اسم Entity Framework می باشد. Entity Framework Core یک ORM است که مخفف Object/Relational Mapper می باشد. در واقع می‌توانیم بگوییم که Entity Framework یک بهبود در ADO.NET می باشد و به برنامه نویسان امکان می دهد که به صورت خودکار به داده های درون یک دیتابیس دسترسی پیدا کرده و آنها را بخوانند و ذخیره کنند. هدف مایکروسافت از معرفی Entity Framework Core استفاده شدن است در برنامه ‌هایی بود که با .NET Core  نوشته می شوند. با این وجود امکان استفاده کردن از Entity Framework Core در برنامه های .NET Framework نیز میباشد. تصویر زیر نشان دهنده ی انواع مختلف برنامه ها و ورژن های دات نت و سیستم عامل های پشتیبانی شده توسط Entity Framework Core می باشد. ضمناً از شما دعوت می کنیم که از آموزش Entity Framework Core و دسترسی به داده ها نیز دیدن کنید.

بسته ی آموزش ویدئویی پروژه محور ASP.NET Core MVC و EF Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی پروژه محور ASP.NET Core MVC و EF Core دیدن کنید.

روش Database-First چیست؟

به طور کلی Entity Framework Core از روش Code-First استفاده می ‌کند و پشتیبانی کمتری برای روش Database-First در نظر می‌گیرد. این موضوع به این دلیل است که Visual Designer و Wizard هایی که برای طراحی Model هستند در ورژن ۲ از Entity Framework Core پشتیبانی نمیشود. در روش Code-First دیتابیس و Table های آن توسط Migration هایی که بر اساس Convention ها و Configuration های درون Domain Class انجام می شوند پیاده سازی می شود. تمامی این کارها به صورت خودکار توسط Entity Framework Core و API آن انجام می‌شود. گفتنی است که این موضوع به طور کلی در Domain Driven Design کاربرد دارد.

لیست کامل سری آموزش ویدئویی شروع به کار Entity Framework Core و روش Database-First

  • دانلود رایگان قسمت اول

  • دانلود رایگان قسمت دوم

  • دانلود رایگان قسمت سوم

  • دانلود رایگان قسمت چهارم

  • دانلود رایگان قسمت پنجم

  • دانلود رایگان قسمت ششم

  • دانلود فایل های پروژه

  • پسورد تمامی فایل های سایت www.provid.ir است.
مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت