آموزش شروع به کار با Entity Framework در دات نت #3 قسمت سوم از یک سری آموزشی از وبسایت پرووید است که در رابطه با اصول مقدماتی کار کردن با تکنولوژی Entity Framework تنظیم شده است. پس از این دوره ی آموزشی می توانید از بسته های آموزشی وبسایت پرووید در رابطه با Entity Framework را استفاده کنید.

در قسمت قبلی از این آموزش در مورد برخی از ویژگی های Entity Framework صحبت کردیم.

بررسی Workflow ابتدایی در Entity Framework

در این قسمت از این آموزش از وب سایت پرووید در رابطه با Workflow ابتدایی در Entity Framework برای انجام عملیات ساده CRUD صحبت خواهیم کرد. لطفاً نگاهی به تصویر زیر بیاندازید.

1. در ابتدای کار نیاز دارید که Model خود را تعریف کنید. Model از Domain Class و یک کلاس Context که از کلاس DbContext ارث بری می‌کند ساخته می شود. اگر Model شما حاوی Configuration های خاصی باشد آن ها هم لحاظ خواهند شد. Entity Framework بر اساس Model شما است که عملیات CRUD را انجام میدهد.

بسته ی جامع 5 Entity Framework

از شما دعوت می کنیم از بسته ی جامع 5 Entity Framework دیدن کنید.

2. برای درج کردن داده در بانک اطلاعاتی در ابتدا یک Domain Object را به Context اضافه کرده و متد SaveChanges از Context را صدا میزنید. API مربوط به Entity Framework به صورت پیشفرض دستور INSERT مناسب را برای درج کردن Domain Object مورد نظر شما ایجاد کرده و آن را بر روی بانک اطلاعاتی اجرا می کند.

3. برای خواندن داده از بانک اطلاعاتی می توانید از دستورات LINQ استفاده کنید. ضمناً این را هم بگوییم که آموزش کامل LINQ به عنوان یکی از بسته های آموزشی وب سایت پرووید تنظیم شده و در اختیار شما قرار گرفته است. Entity Framework و API مربوط به آن دستور شما را به دستور SQL مورد نظر تبدیل کرده و آن را بر روی بانک اطلاعاتی شما اجرا می کند. خروجی دستور SQL ای که توسط Entity Framework بر روی بانک اطلاعاتی اجرا شده است تبدیل به Domain Object ها شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

آموزش نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری دیدن کنید.

4. به منظور آپدیت کردن یا حذف کردن که دو مورد دیگر از عملیات CRUD هستند Domain Object ها را بر روی Context به روز رسانی یا از روی آن حذف کرده و بعد SaveChanges را بر روی Context صدا بزنید. API مربوط به Entity Framework دستورات مناسب UPDATE و DELETE را ساخته و آنها را بر روی بانک اطلاعاتی اجرا می کند.

در قسمت بعدی از این آموزش در مورد اینکه Entity Framework چگونه کار می کند صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *