آموزش شروع به کار با Entity Framework در دات نت #6 قسمت ششم از یک سری آموزشی از وبسایت پرووید است که در رابطه با اصول مقدماتی کار کردن با تکنولوژی Entity Framework تنظیم شده است. پس از این دوره ی آموزشی می توانید از بسته های آموزشی وبسایت پرووید در رابطه با Entity Framework را استفاده کنید.

در قسمت قبلی از این آموزش به بررسی معماری Entity Framework پرداختیم.

کلاس Context در Entity Framework

کلاس Context در Entity Framework یک کلاس است که از کلاس DbContext ارث بری می کند. کلاس Context یک کلاس مهم است چرا که نمایانگر یک Session با بانک اطلاعاتی است. در ادامه یک کلاس Context نمونه با نام SchoolContext را مشاهده می کنید.

public class SchoolContext : DbContext
{
  public SchoolContext()
  {

  }
  public DbSet<Student> Students { get; set; }
  public DbSet<StudentAddress> StudentAddresses { get; set; }
  public DbSet<Grade> Grades { get; set; }
}

همانطور که در کد بالا مشاهده می کنید SchoolContext از DbContext ارث بری کرده و این باعث می شود که این کلاس تبدیل به یک کلاس Context شود. به علاوه این کلاس حاوی Property هایی از نوع DbSet جنریک است که Type Parameter آنها Entity هایی است که در Model تعریف شده است. این Entity ها Student و StudentAddress و Grade می باشند.

در قسمت‌ های بعدی از این آموزش به طور کامل در رابطه با Entity ها و اینکه ماهیت یک Entity چه چیزی است صحبت میکنیم.

بسته ی جامع 5 Entity Framework

از شما دعوت می کنیم از بسته ی جامع 5 Entity Framework دیدن کنید.

بعضی از کار هایی که مسئولیت آن ها با کلاس Context است عبارتند از: Query گرفتن از داده های بانک اطلاعاتی و ذخیره کردن داده ها بر روی آن، استفاده کردن از پیکربندی های مختلف برای Caching و تراکنش ها، پیکربندی Domain Class ها، پیکربندی Mapping های مربوط به دیتابیس و تنظیمات Change Tracking.

در قسمت بعدی از این آموزش درباره ی مفهوم Entity در Entity Framework صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *