شماره تماس 09336863931 | 09178169907 پست الکترونیک provid.ir@gmail.com

آموزش شروع به کار با ASP.NET Web API قسمت #7

آموزش شروع به کار با ASP.NET Web API قسمت #7 یک سری آموزشی از وبسایت پرووید است که در رابطه با اصول مقدماتی ساخت Web API در ویژوال استادیو و دات نت تنظیم شده است. پس از این دوره ی آموزشی می توانید از بسته های آموزشی وبسایت پرووید در رابطه با Web API استفاده کنید.

تست کردن Web API

با دوبار کلیک کردن بر روی این سطر سمت راست صحفه تغییر کرده و یک تب با نام Inspector نشان داده می شود که حاوی جزئیات بیشتری در مورد HTTP Response می باشد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید قسمت بالای پنجره Request Header و قسمت پایین HTTP Response را را نشان می‌ دهد. علاوه بر این با کلیک کردن بر روی تب Raw می توانید اطلاعات خام مربوط به Request Header و HTTP Response را دریافت کنید.

دقت کنید که با استفاده از ابزار Fiddler می توانید انواع مختلفی از HTTP Request ها را به Web API خود ارسال کنید اما در این قسمت فقط به نحوه ارسال کردن یک HTTP Request از نوع GEY بسنده کرد‌یم.

آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0 دیدن کنید.

در ادامه به بررسی ابزار دیگری که در تست کردن Web API مورد استفاده قرار می‌ گیرد صحبت خواهیم کرد و آن هم ابزار Postman می باشد.

ابزار Postman

این ابزار رایگان برای Debug کردن Web API در نظر گرفته شده است که می‌ توانید آن را به راحتی در مرورگر Chrome یا در Mac نصب کنید. پس از نصب این ابزار آن را باز کنید و سپس HTTP Method مربوطه را شبیه تصویر زیر انتخاب کنید و URL مربوط به Web API خود را تایپ کنید.

پس از بر روی Send کلیک کنید تا HTTP Request ساخته شده ارسال و HTTP Response را شبیه تصویر زیر دریافت نمایید.

بسته ی آموزش اصول برنامه نویسی در ASP.NET Core

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش اصول برنامه نویسی در ASP.NET Core دیدن کنید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید HTTP Response برگردانده شده حاوی داده و Response Status نیز می باشد. بنابراین ابزار Postman را می توانیم یکی از ابزارهای مفید برای تست کردن و Debug کردن Web API معرفی کنیم.

دقت کنید که در ادامه این آموزش از وبسایت پرووید ما از ابزار Fiddler برای تست کردن Web API استفاده خواهیم کرد.

آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0 دیدن کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *