در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با بررسی یک Action Method با پارامترهای Primitive Type در ASP.NET Web API صحبت خواهیم کرد.

بررسی یک Action Method با پارامترهای Primitive Type در ASP.NET Web API

مثال زیر را در نظر بگیرید.

public class StudentController : ApiController
{
  public Student Get(int id) 
  {
       
  }
}

در این کد یک Action Method با نام Get تعریف شده است که یک پارامتر ورودی دریافت می‌کند. نوع داده ای این پارامتر ورودی از انواع داده ای اولیه یا همان Primitive Type ها می باشد. نوع داده ای int است. همانطور که گفته شد از آنجایی که نوع داده ای پارامتر ورودی Primitive Type می‌باشند Web API تلاش می‌کند که با استفاده از داده های درون Query String مقدار مربوط به این پارامتر را به دست بیاورد.

آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش ساخت Web API در ASP.NET Core 2.0 دیدن کنید.

برای مثال اگر HTTP Request به شکل http://localhost/api/student?id=1 باشد مقداری که برای این پارامتر ورودی در نظر گرفته میشود 1 می باشد. هر دو URL ای که در قسمت پایین نشان داده شده است برای این Action Method ای در قسمت بالا دیده اید معتبر است.

 • http://localhost/api/student?id=1
 • http://localhost/api/student?ID=1

نکته بسیار مهم

نکته بسیار مهمی که در این قسمت باید بگویم این است که نام پارامترهایی درون یک Query String با نام پارامترهای یک Action Method باید دقیقا یکسان باشند. البته حروف کوچک و بزرگ اهمیتی ندارند.

بسته ی آموزش اصول برنامه نویسی در ASP.NET Core

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش اصول برنامه نویسی در ASP.NET Core دیدن کنید.

اگر این نام ها یکسان نباشد Web API قادر به به دست آوردن مقادیر مربوط به این پارامترها نخواهد بود. البته ترتیب پارامترها می تواند متفاوت باشد. به عبارت دیگر ترتیب پارامترهای یک Action Method با ترتیب پارامترهای Query String مطابقت نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *