در این پست از وبسایت پرووید در رابطه با آموزش ساخت یک Console Application با Entity Framework Core #1 صحبت خواهیم کرد. تکنولوژی Entity Framework Core نسل بعدی Entity Framework است که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

اگر آموزش های دیگر وبسایت پرووید در رابطه با Entity Framework Core را مطالعه نکرده‌ اید توصیه می‌ کنیم حتماً قبل از خواندن این آموزش آن آموزش ها را مطالعه کنید.

ساخت یک Console Application با Entity Framework Core

در این آموزش از وبسایت پرووید با استفاده از Entity Framework Core و روش Code First یک برنامه Console Application با استفاده از .NET Core ایجاد خواهیم کرد. برنامه های Console Application که با .NET Core ساخته می شوند می توانند هم از طریق ویژوال استودیو ۲۰۱۷ و هم از طریق Command Line Interface (CLI) مربوط به .NET Core ساخته شود.

بسته ی آموزش ساخت برنامه های Cross-Platform با .NET Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ساخت برنامه های Cross-Platform با .NET Core دیدن کنید.

ما در این آموزش از ویژوال استودیو استفاده می کنیم. برای ساخت یک Console Application با استفاده از .NET Core ویژوال استودیو ۲۰۱۷ را باز کنید و سپس از منوی File گزینه New و سپس Project را انتخاب کنید تا صفحه زیر نشان داده شود.

از قسمت سمت چپ بر روی Installed و سپس Visual C# کلیک کرده و از قسمت سمت راست Console App (.NET Core) را انتخاب کنید. قسمت های Project Name و Location ذات وارد کنید و سپس بر روی OK کلیک کنید تا مطابق با تصویر زیر اولین Console Application شما با استفاده از .NET Core ساخته شود.

پس از ساخته شدن برنامه نیازمند به نصب کردن NuGet Package مربوط به Entity Framework Core می باشیم. از منوی Tools گزینه ی NuGet Package Manager و سپس Package Manager Console را انتخاب کنید. در Package Manager Console دستور زیر را تایپ کنید.


در رابطه با نصب کردن Entity Framework Core با استفاده از Package Manager Console در قسمت‌ های قبلی از این آموزش صحبت کرده‌ایم. و اما در ادامه اقدام به ساختن Model می‌کنیم.

ساختن Model

شاید بدانید Entity Framework Core نیاز به یک Entity Data Model دارد تا بتواند با دیتابیس ارتباط برقرار کند. در Entity Framework Core این Model بر اساس Entity Class ها و Data Annotation ها و پیکربندی هایی که با Fluent API در نظر گرفته اید ایجاد می شود.

بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش شروع به کار با Entity Framework Core دیدن کنید.

یک Entity Data Model Entity Framework Core از سه قسمت تشکیل شده است:

 • Conceptual Model
 • Storage Model
 • Mapping های بین Conceptual Model و Storage Model

اتفاقی که در روش Code First این است که Entity Framework Core با استفاده از Domain Class ها یا همان Entity Class ها و کلاس Context و Configuration هایی که با Fluent API در نظر گرفته اید Conceptual Model را ایجاد میکند و سپس با استفاده از Database Provider ای که انتخاب کرده‌اید Storage Model و Mapping های ایجاد شده را می سازد. برای مثال اگر از Database Provider مربوط به SQL Server استفاده کنید و یا از DB2 باعث می شود که Storage Model متفاوت شود.

آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش .NET Core برای برنامه نویسان ویندوز دیدن کنید.

در واقع Entity Framework Core از این Model برای انجام عملیات CRUD بر روی دیتابیس استفاده می ‌کند. بنابراین ما در ابتدا نیاز به ساخت Entity Class ها و کلاس Context داریم. در ادامه دو Entity Class با نام ‌های Student و Course را مشاهده می کنید.

public class Student
{
  public int StudentId { get; set; }
  public string Name { get; set; }
}

public class Course
{
  public int CourseId { get; set; }
  public string CourseName { get; set; }
}

در قسمت بعدی از این آموزش در رابطه با ساخت کلاس Context در Entity Framework Core صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *