آموزش رایگان ساخت برنامه با Xamarin.Forms و MvvmCross قسمت #2 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

آموزش رایگان ساخت برنامه با Xamarin.Forms و MvvmCross قسمت #2

و اما برنامه ای که در این آموزش خواهیم ساخت به منظور Load کردن تعدادی شی Contact در یک لیست است که کاربر با انتخاب هر کدام از Contact ها می توانید جزییات مربوط به هر کدام را مشاهده کند. کار را با ساخت یک برنامه ی ساده ی Xamarin.Forms آغاز می کنیم.

https://visualstudiomagazine.com/articles/2018/05/08/~/media/ECG/visualstudiomagazine/Images/2018/05/0518vsm_Randolph_Fig1.asxh

در پنجره ی بعد باید پلت فرم هایی که قصد Support کردن آنها را دارید، Template پروژه و استراتژی Code Sharing خود را انتخاب کنید. تقریباً تمامی گزینه ها را در حالت پیش فرض قرار می دهیم. برای Template برنامه نیز گزینه ی Blank App را انتخاب کنید تا بتوانیم قسمت های مختلف برنامه از قبیل Navigation و View ها را خودمان ایجاد کنیم. ضمناً، استراتژی Code Sharing را نیز به .NET Standard تنظیم می کنیم.

https://visualstudiomagazine.com/articles/2018/05/08/~/media/ECG/visualstudiomagazine/Images/2018/05/0518vsm_Randolph_Fig2.asxh

ممکن است بدانید که در حال حاضر Xamarin.Forms به عنوان تکنولوژی رسمی مایکروسافت برای ساخت برنامه های cross-platform استفاده می شود. با استفاده از Xamarin.Forms، کد مربوط به UI برنامه را با استفاده از XAML پیاده سازی می کنیم و این UI به صورت Shared (اشتراکی) در بین پلت فرم های مختلف استفاده می شود. گزینه ی Code Sharing Strategy که در ابتدای ساخت یک برنامه ی Xamarin.Forms نشان داده می شود مشخص می کند که فایل های اشتراکی (از قبیل فایل های XAML) به چه روشی به اشتراک گذاشته شوند. در حال حاضر، دو روش Shared Project و .NET Standard Library برای ما در نظر گرفته شده است.

پس از ساخت Solution، خواهید دید که چهار پروژه برای شما ساخته می شود. یکی از این چهار پروژه حاوی کدهای اشتراکی شما می باشد و سه پروژه ی دیگر مربوط به پلت فرم هایی است که تصمیم به Support کردن آنها داشته اید. برای مثال، در برنامه ی ما سه پروژه برای پلت فرم های Android، iOS و UWP در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، فایل های App.xaml و MainPage.xaml در پروژه ی اشتراکی ساخته می شوند. در همین مرحله باید بتوانید برنامه را Build و Run کنید.

قسمت بعدی آموزش رایگان ساخت برنامه با Xamarin.Forms و MvvmCross

لطفاً، این آموزش را در قسمت بعدی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *