آموزش رایگان ساخت برنامه با Xamarin.Forms و MvvmCross قسمت #1 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

آموزش رایگان ساخت برنامه با Xamarin.Forms و MvvmCross قسمت #1

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران عزیز وبسایت پرووید. توی این سری آموزشی که به صورت مقاله آماده شده است قصد داریم آموزش ساخت یک برنامه ی  cross-platform با استفاده از Xamarin.Forms و البته با الگوی MVVM را خدمتتون ارائه بدهیم. از همه شما دوستان دعوت می کنیم تا انتهای این سری آموزشی با ما همراه باشید. بسیار خب، بحث را با بررسی برخی مفاهیم تئوری و تاریخچه ای آغاز می کنیم.

دوستان امروزه ساخت برنامه های cross-platform با استفاده از تکنولوژی های مختلف بسیار فراگیر شده است. یکی از تکنولوژی هایی که امروزه برای ساخت چنین برنامه هایی استفاده می شود Xamarin.Forms است. بدون شک اطلاع دارید که در حال حاضر بسته های آموزشی مختلفی بر روی وبسایت پرووید در رابطه با آموزش Xamarin.Forms قرار داده شده است که می توانید به راحتی اقدام به خرید و استفاده از آنها کنید.

زمانی که قصد ساخت برنامه ای را دارید که قرار است بر روی پلت فرم های مختلف اجرا شود چالش های متعددی پیش روی شما قرار می گیرد. یکی از بزرگترین چالش ها هزینه است. ساخت یک برنامه برای پلتفرم های مختلف نیازمند دانش در مورد هر کدام از آن پلتفرم ها و استفاده از تیم های برنامه نویسی با دانش کافی در هر کدام از آن پلتفرم ها الزامی است.

با در نظر گرفتن چنین هزینه هایی، قدرت Xamarin.Forms دقیقاً آشکار می شود. با استفاده از Xamarin.Forms شما می توانید یک برنامه را فقط یک بار بنویسید و بعد از آن می توانید آن برنامه را به راحتی در پلتفرم های مختلف از قبیل اندروید، iOS و UWP اجرا کنید.

به دلیل ویژگی هایی که Xamarin.Forms در ذات خود دارد، استفاده از الگوی MVVM را در آن بسیار ساده می کند. مباحث مربوط به Binding و Notification ها که پیش از این در برنامه های WPF وجود داشتند در Xamarin.Forms قرار داده شده است. همین موضوع باعث می شود که بتوانیم به راحتی الگوی MVVM را در Xamarin.Forms پیاده سازی کینم. یکی از ابزارهایی که برای پیاده سازی MVVM در Xamarin.Forms استفاده می شود فریم ورک MVVMCrosss است. قابل ذکر است که در حال حاضر آموزش ساخت برنامه های Xamarin.Android و Xamarin.iOS با استفاده از MVVMCross به صورت کامل بر روی سایت پرووید قرار گرفته است که به راحتی می توانید اقدام به خرید و استفاده از آن کنید.

قسمت بعدی آموزش رایگان ساخت برنامه با Xamarin.Forms و MvvmCross

لطفاً، این آموزش را در قسمت بعدی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *