آموزش رایگان ساخت برنامه با Xamarin.Forms و MvvmCross قسمت #3 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

آموزش رایگان ساخت برنامه با Xamarin.Forms و MvvmCross قسمت #3

شبیه دیگر پلتفرم هایی که از XAML استفاده می کنند، MVVMCross نیز از مفاهیم Data Binding و Notification استفاده می کند. بنابراین، توصیه می شود که در استفاده از MVVMCross از الگوی MVVM استفاده کنید. ضمناً، پیشنهاد می کنیم که بسته ی آموزشی پیاده سازی الگوی MVVM در WPF را حتما از وبسایت پرووید ببینید. پس دقت کنید که بجای استفاده از Code-behind و قرار دادن کدهای برنامه در فایل هایی که پسوند cs دارند (مثل MainPage.xaml.cs) ما از ViewModel استفاده خواهیم کرد.

علاوه بر این، ما از قرار دادن ViewModel ها در پروژه ای که در قسمت قبل ساختیم خودداری می کنیم. به عبارت دیگر، ما ViewModel های برنامه را در یک پروژه ی دیگر از نوع Class Library قرار خواهیم داد.

https://visualstudiomagazine.com/articles/2018/05/08/~/media/ECG/visualstudiomagazine/Images/2018/05/0518vsm_Randolph_Fig3.asxh

 

این موضوع نه تنها به Reusability کمک خواهد کرد، بلکه مفهوم Separation of Concerns را به خوبی برای ما پیاده سازی خواهد کرد. این موضوع در تست کردن برنامه نیز مفید خواهد بود. دقت کنید که پس از ساخت این پروژه باید یک رفرنس از آن را در چهار پروژه ی قسمت قبل اضافه کنیم.

https://visualstudiomagazine.com/articles/2018/05/08/~/media/ECG/visualstudiomagazine/Images/2018/05/0518vsm_Randolph_Fig4.asxh

به منظور ساخت ViewModel های برنامه از قابلیت های MvvmCross استفاده می کنیم و از نوشتن دستی ViewModel ها خودداری می کنیم.

قسمت بعدی آموزش رایگان ساخت برنامه با Xamarin.Forms و MvvmCross

لطفاً، این آموزش را در قسمت بعدی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *