آموزش تکنیک URL Rewriting در ASP.NET Core MVC #2 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

آموزش تکنیک URL Rewriting در ASP.NET Core MVC #2

در واقع تمامی عملیات Redirection یا همان تغییر مسیر در سمت سرور انجام می شود. علاوه بر این اگر که از روش URL Rewriting استفاده کنید دیگر مجبور نیستید که از کلاینت بخواهید که عملیات تغییر URL را به صورت دستی انجام دهد. علاوه بر این موضوع نکته جالب تر این است که در روش URL Rewriting کلاینت URL جدید را نخواهد دید. این موضوع ممکن است برای شما هیچ اهمیتی هم نداشته باشد اما اینکه کلاینت URL جدید Resource سرور شما را نبیند می تواند موضوع مهمی باشد. در واقع تفاوت استفاده از روش HTTP Redirect و URL Rewriting شبیه به تفاوت روش Server.Transfer و Server.Redirect در ASP.NET است.

نکته آخر اینکه یک Extension برای IIS وجود دارد که امکان پیاده‌سازی URL Rewriting را برای شما فراهم می‌کند. این Extension با نام URL Rewrite منتشر شده است. استفاده کردن از این Extension به این معنی است که شما عملیات URL Rewriting را باید در IIS Manager پیاده سازی کنید و به عنوان برنامه نویس این کنترل را از دست داده و به مدیر وبسایت تحویل می دهید. اما استفاده کردن از قابلیت URL Rewriting در ASP.NET Core به برنامه نویس امکان می‌دهد که کنترل را بطور تمام و کمال در دست بگیرد.

در پایان از شما متشکریم که در این آموزش با وبسایت پرووید همراه بودید. علاوه بر این به شما پیشنهاد می دهیم از بسته آموزش ASP.NET Core از وب سایت پرووید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *