آموزش اصول کلیدی معماری نرم افزار #3 را در این قسمت از وبسایت آموزش برنامه نویسی پرووید دانلود کنید.

آموزش اصول کلیدی معماری نرم افزار #3

خلاصه سبک های معماری اصلی

لیست زیر سبک های معماری معمول را که در این مقاله بررسی شده‌اند را نشان می‌دهد. به علاوه این لیست شامل توصیف کوتاهی در رابطه با هر کدام از سبک ‌ها است. قسمت های بعدی این مقاله در رابطه با جزئیات هر کدام از این سبک ها توضیحاتی را به شما ارائه خواهد داد. علاوه بر این راهنمایی شما برای انتخاب سبک مناسب برای نرم افزارتان موضوعی است که در قسمت های بعدی به آن پرداخته می‌شود.

بسته ی آموزش معماری تمیز نرم افزار: الگوها، روش ها و اصول

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش معماری تمیز نرم افزار: الگوها، روش ها و اصول دیدن کنید.

بسته ی آموزش معماری مدرن نرم افزار Domain Model، CQRS و Event Sourcing

از شما دعوت می کنیم از بسته ی آموزش معماری مدرن نرم افزار Domain Model، CQRS و Event Sourcing دیدن کنید.

  • سبک معماری Client Server: این سبک معماری سیستم را به دو قسمت تقسیم می‌کند که در آن کلاینت درخواست ‌هایی را به سرور می فرستند. در بسیاری از موارد سرور یک دیتابیس است با Application Logic ی است که در قالب Stored Procedure هایی تعریف شده است.
  • سبک معماری Component-baesd: این سبک معماری طراحی برنامه را به کامپوننت های منطقی (Logical) و عملیاتی (Functional) که قابلیت استفاده مجدد (Reuseability) دارند تجزیه میکند. این کامپوننت ها از طریق یک واسط (Interface) هایی که خوش تعریف (Well Defined) هستند با هم ارتباط برقرار میکنند.
  • سبک معماری Domain Driven Design: این سبک معماری به صورت شی گرا عمل می کند و تمرکز آن بر روی مدل کردن یک Business Domain و تعریف کردن Business Object هایی که بر اساس Entity ها در درون Business Domain تشکیل شده اند می باشد. سبک معماری Layered: این سبک معماری برنامه را به لایه های مختلف که به صورت پشته بر روی هم قرار گرفته‌اند تقسیم می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *