آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #15

آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #15

آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #15 قسمت پانزدهم از یک سری آموزشی از وبسایت پرووید است که در رابطه با اصل Inversion of Control تنظیم شده است. پس از این دوره ی آموزشی می توانید از بسته های آموزشی وبسایت پرووید در رابطه با Inversion of Control را استفاده کنید.

در قسمت قبلی از این آموزش در مورد اینکه انتزاع یا Abstraction چیست صحبت کردیم.

اگر خاطرتان باشد در ابتدای این آموزش عرض کردیم که یکی از مشکلات کلاس هایی که Tight Coupling دارند این است که اگر بخواهیم اطلاعات مربوط به یک مشتری را از یک منبع داده ای دیگر مثل یک وب سرویس بخوانیم با مشکلاتی روبرو خواهیم شد. اما با این روش خیلی راحت می‌توانیم هر DataAccess دیگری را به شرط اینکه اینترفیس ICustomerDataAcces را پیاده سازی کند در درون CustomerBusinessLogic مورد استفاده قرار دهیم. با همه تلاشهایی که تا اینجا انجام داده ایم هنوز کلاس های ما به صورت کاملا Loosely Coupled نیستند چرا که کلاس CustomerBusinessLogic نیازمند استفاده کردن از کلاس Factory برای به دست آوردن یک شی از اینترفیس ICustomerDataAcces است. در ادامه ما از تکنیک Dependency Injection یا همان تزریق وابستگی که یک الگوی طراحی اسن استفاده خواهیم کرد. در ادامه خواهیم دید که چگونه الگوهای طراحی Strategy و Dependency Injection می‌توانند شرایط مثال ما را از چیزی که هم اکنون هست بهتر کنند.

بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها دیدن کنید.

الگوی طراحی Dependency Injection (تزریق وابستگی)

در قسمت های قبلی از این آموزش ما توانستیم با استفاده از تکنیک های متنوع و متعددی کلاس های خود را به حالت Loosely Coupled در بیاوریم. اما از این به بعد در رابطه با الگوهای طراحی Dependency Injection و Strategy صحبت خواهیم کرد تا بتوانیم وظیفه ساخت Dependency را به طور کامل از کلاسی که وابستگی دارد خارج کنیم. این سومین قدم ما در ساختن کلاس هایی است که کاملاً Loosely Coupled هستند.

در قسمت بعدی از این آموزش در مورد ادامه ی همین مبحث صحبت خواهیم کرد.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت