آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #4

آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #4

آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #4 قسمت چهارم از یک سری آموزشی از وبسایت پرووید است که در رابطه با اصل Inversion of Control تنظیم شده است. پس از این دوره ی آموزشی می توانید از بسته های آموزشی وبسایت پرووید در رابطه با Inversion of Control را استفاده کنید.

در قسمت قبلی از این آموزش در مورد اصل Dependency Inversion صحبت کردیم.

IoC Container چیست؟

به طور ساده IoC Container یک فریم ورک برای انجام دادن و مدیریت کردن خودکار Dependency Injection در سر تا سر برنامه است تا اینکه برنامه نویس مجبور نباشد زمان و تلاش اضافی برای پیاده‌سازی این قضیه صرف کند. IoC Container های متنوعی برای برنامه های دات نت وجود دارند. برخی از آنها شامل موارد زیر هستند:

  • Unity
  • Ninject
  • StructureMap
  • Autofac

در رابطه با IoC Container ها در قسمت ‌های بعدی این آموزش صحبت خواهیم کر.د دقت کنید که برای به دست آوردن کلاس هایی که Loose Coupled هستند استفاده از Inversion of Control به تنهایی کار ساز نیست.

بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها دیدن کنید.

در کنار Inversion of Control ما نیاز به استفاده از Dependency Injection و Dependency Inversion داریم و همچنین از IoC Container ها استفاده می‌کنیم. تصویر زیر نشان می‌ دهد که در قسمت های بعدی این آموزش چگونه با استفاده از این چهار مفهوم به کلاس ‌هایی می‌رسیم که Loose Coupled هستند.

در قسمت بعدی این آموزش ما بحثمان را به طور خاص در رابطه با اصل Inversion of Control آغاز خواهیم کرد و در رابطه با این اصل جزئیات دقیقی را به شما ارائه خواهیم داد.

در قسمت بعدی از این آموزش در مورد شروع کار با Inversion of Control صحبت خواهیم کرد.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت