آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #3 قسمت سوم از یک سری آموزشی از وبسایت پرووید است که در رابطه با اصل Inversion of Control تنظیم شده است. پس از این دوره ی آموزشی می توانید از بسته های آموزشی وبسایت پرووید در رابطه با Inversion of Control را استفاده کنید.

در قسمت قبلی از این آموزش در مورد اینکه Inversion of Control چیست صحبت کردیم.

اصل Dependency Inversion

اصل Dependency Inversion و یا Dependency Inversion Principle نیز می تواند به دست آوردن از Loose Coupling در بین کلاس ها به ما کمک کند. استفاده کردن از این اصل در کنار اصل Inversion of Control برای به دست آوردن از Loose Coupling شدیداً توصیه می شود. بر اساس اصل Dependency Inversion ماژول های سطح بالا (High Level Module) نباید وابسته به ماژول های سطح پایین (Low Level Module) باشند. بلکه هر دوی آنها باید به Abstraction وابسته باشند. اصل Dependency Inversion اولین بار توسط Robert C. Martin مطرح شد. وی کسی است که اولین بار اصول SOLID را نیز مطرح کرد.

بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها دیدن کنید.

الگوی طراحی Dependency Injection

تزریق وابستگی و یا Dependency Injection یک الگوی طراحی (Design Pattern) ست که اصل Inversion of Control را پیاده سازی می کند. این الگوی طراحی باعث معکوس شدن وظیفه ساخت اشیایی می‌شود که یک کلاس به آنها وابسته است. در رابطه با الگوی طراحی Dependency Injection در قسمت های بعدی به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.

در قسمت بعدی از این آموزش در مورد IoC Container صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *