آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #2

آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #2

آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #2 قسمت دوم از یک سری آموزشی از وبسایت پرووید است که در رابطه با اصل Inversion of Control تنظیم شده است. پس از این دوره ی آموزشی می توانید از بسته های آموزشی وبسایت پرووید در رابطه با Inversion of Control را استفاده کنید.

در قسمت قبلی از این آموزش در مورد مقدمه‌ای بر Inversion of Control صحبت کردیم.

Inversion of Control چیست؟

Inversion of Control یک Design Principle است که توصیه می کند که انواع مختلفی از کنترل ها در طراحی شی گرا (Object Oriented Design) به صورت معکوس در آیند تا بتوان Loose Coupling را بین کلاس های برنامه به دست آورد. در این تعریف معنی کلمه کنترل هر مسئولیت مازادی نسبت به مسئولیت اصلی یک کلاس است.

بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها دیدن کنید.

برای مثال کنترل جریان (Flow) برنامه و یا کنترل بر روی اشیای که یک کلاس به آن وابسته هستند از قبیل کنترل ساخت یک شی از آن کلاس یا Bind کردن آن. در این رابطه حتما اصل Single Responsibility Principle از مجموعه اصول SOLID را بدانید. نکته مهمی که قصد داریم در اینجا به آن اشاره کنیم این است که اگر از روش Test Driven Development استفاده می کنید باید حتما اصل Inversion of Control را در نظر بگیرید چرا که بدون آن Test First Development غیر قابل پیاده سازی است. در رابطه با Inversion of Control در قسمت های بعدی این آموزش کامل صحبت خواهیم کرد.

در قسمت بعدی از این آموزش در مورد اصل Dependency Inversion صحبت خواهیم کرد.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت