آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #1

آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #1

آموزش اصل Inversion of Control در برنامه نویسی #1 قسمت اول از یک سری آموزشی از وبسایت پرووید است که در رابطه با اصل Inversion of Control تنظیم شده است. پس از این دوره ی آموزشی می توانید از بسته های آموزشی وبسایت پرووید در رابطه با Inversion of Control را استفاده کنید.

مقدمه‌ای بر Inversion of Control

واژه های Inversion of Control و Dependency Injection Principle و Dependency Injection و حتی IoC Container اکثر اوقات در کنار هم دیده می شوند. اما آیا تفاوتی بین این چهار واژه وجود دارد؟

در این آموزش از وب سایت پرووید ما در رابطه با این چهار واژه صحبت خواهیم کرد و آنها را در قالب مثال های ساده و واقعی به شما آموزش خواهیم داد. دقت کنید که ما اکیداً توصیه می‌کنیم که از بسته های آموزش Inversion of Control و SOLID وبسایت پرووید استفاده کنید.

با نگاهی به تصویر زیر می‌توانید تفاوت این چهار واژه را درک کنید.

دقت کنید که برای فهمیدن این موضوع نیاز به این دارید که تفاوت بین Principle و Pattern را بدانید. همانطور که در تصویر بالا مشخص است Inversion of Control و Dependency Injection هر دو Design Principle های High Level ی هستند که باید در زمان طراحی کلاس های شی گرای شما استفاده شوند.

بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی جامع آموزش Inversion of Control و IoC Container ها دیدن کنید.

ماهیت Principle بودن آنها به این معناست که آنها فقط تعدادی Best Practice خاص را برای پیاده سازی کلاس ها به شما ارائه می دهند و هیچ جزئیاتی در رابطه با پیاده سازی (Implementation Details) فراهم نمی‌کنند. Dependency Injection یک Pattern است و IoC Container یک فریم ورک. در ادامه نگاهی به هر کدام از آنها خواهیم انداخت.

در قسمت بعدی از این آموزش در مورد اینکه Inversion of Control چیست صحبت خواهیم کرد.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت