آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت چهارم

آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت چهارم

در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت چهارم صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت چهارم: نگهداشتن قابلیت های قبلی

بدون شک با انجام هر به روز رسانی در هر تکنولوژی و برنامه ای، قسمت های جدیدی اضافه و قسمت هایی حذف می شوند. Entity Framework 7 نیز از این قاعده مستثنا نیست. در ورژن هفتم از Entity Framework نیز قسمت هایی اضافه خواهند شد و قسمت هایی که در نسخه های قبلی کمتر مورد استفاده قرار می گرفتند، حذف می شوند.

بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری سری دوم

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework  برای برنامه های تجاری سری دوم دیدن کنید.

در Entity Framework 7 هنوز می توانید از کلاس های DbContext، DbSet استفاده کنید. به علاوه پرس و جوهای LINQ و استفاده از SaveChanges قابل استفاده هستند. به عنوان مثال، به کلاس Context زیر که در Entity Framework 7 نوشته شده است دقت کنید:

public class BreweryContext : DbContext {
 public DbSet<Brewery> Breweries { get; set; }
 public DbSet<Beer> Beers { get; set; }
}

به علاوه کد زیر در Entity Framework 7 نوشته شده است که دقیقاً مشابه کدی است که در ورژن ششم از Entity Framework می نوشتیم:

public void StoreBeers(List<Beer> beers) {
 using (var context = new BreweryContext()) {
  context.Beers.AddRange(beers);
  context.SaveChanges();
 }
}

همچنین یک کوئری ساده:

using (var context = new BreweryContext()) {
    return context.Breweries.Where(b=>b.Location.Contains("Vermont"));
}

همانطور که گفته شد با هر آپدیتی قسمت هایی از برنامه که کمتر مورد استفاده قرار می گرفتند حذف شده و قسمت های جدید اضافه می شوند. در ورژن هفتم از Entity Framework نگاشت (Mapping) پیچیده نیز حذف شده اند.

بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6 دیدن کنید.

این موضوع اغلب به دلیل پیاده سازی قابلیت های جدید است که برنامه نویسان تقاضا کرده اند. بنابراین، در نسخه ی هفتم از Entity Framework تغییراتی را مشاهده خواهیم کرد. با این وجود بیشتر ویژگی های پیشین یه قوت خود باقی می مانند.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با Entity Framework استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش آشنایی آشنایی با Entity Framework 7 مشاهده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت