آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت پنجم

آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت پنجم

در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت پنجم صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت پنجم: حذف EDMX و ادامه ی Database First

همانطور که بسته ی جامع آموزش Entity Framework 5 گفته شد، سه روش متفاوت برای شروع به کار با تکنولوژی Entity Framework در برنامه وجود دارد: Model First، Database First، Code First. جالب است که بدانید در نسخه ی هفتم از Entity Framework از روش Model First پشتیبانی نمی شود. به عبارت دیگر، در نسخه ی جدید از Entity Framework شما نمی توانید مدل خود را ایجاد کنید تا برنامه بر اساس فایل XML تولید شده کلاس های POCO و Context را برای شما ایجاد کند.

بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6 دیدن کنید.

روش Code First همچنان پشتیبانی می شود. در این روش، شما کلاس های Entity خود را در قالب کلاس های POCO ایجاد می کنید و پس از آن Entity Framework با استفاده از این کلاس های مدل برنامه را در حافظه ساخته و در نهایت بانک اطلاعاتی مورد نظر را ایجاد می کند. برخی از برتری های این روش سریع بودن آن، انعطاف پذیری و تمیز تر ماندن پروژه (عدم اضافه شدن فایل های اضافی) به برنامه است. این روش در ساخت برنامه های ASP.NET MVC بسیار کاربرد دارد. (در بسته ی آموزش مقدماتی ASP.NET MVC ما از این روش برای ساخت برنامه ی تحت وبی استفاده کرده ایم.)

بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری سری دوم

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework  برای برنامه های تجاری سری دوم دیدن کنید.

با این وجود، اگر به استفاده از واسط کاربری Entity Framework در روش Model First عادت کرده اید، برنامه های جایگزینی هستند که می توانند این کار را برای شما انجام دهند. برای مثال، LLBLGen Pro Designer و Devart Entity Developer دوتا از برنامه هایی هستند که می توانید برای کار با Entity Framework در روش Model First از آنها استفاده کنید.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با Entity Framework استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش آشنایی آشنایی با Entity Framework 7 مشاهده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت