در این پست، قسمت هشتم و آخرین قسمت از آموزش “آشنایی با Entity Framework 7” از وبسایت پرووید را برای شما قرار داده ایم. به ادامه ی مطلب بروید.

قابلیت های بیشتر، توانایی های متعدد، انعطاف پذیری بالاتر

همانطور که کم و بیش در قسمت های قبلی این آموزش در وبسایت پرووید دیدید، Entity Framework 7 سعی کرده است که قابلیت های بیشتری نسبت به نسخه های قبلی اضافه کند. برخی از این قابلیت ها مدت هاست که توسط برنامه نویسان تقاضا داده شده است. برای مثال در نسخه ی هفتم از Entity Framework قابلیت Unique Foreign Key در ساختن مدل پیاده سازی شده است. به علاوه، سعی بر آن است که از Table Valued Function پشتیبانی شود. (در بسته ی جامع Entity Framework 5 از این موضوع صحبت شده است.) کار کردن با داده های Disconnected نیز یکی دیگر از موضوع های مهم در توسعه ی Entity Framework 7 بوده است. این موضوع اغلب برای برنامه نویسان دردسر ساز است که سعی شده است در نسخه ی هفتم از Entity Framework به صورت دقیق تر و تمیزتر پیاده سازی شود.

به علاوه، استفاده کردن از بانک های اطلاعاتی غیر رابطه ای شبیه Azure یکی دیگر از تلاش های مایکروسافت برای توسعه ی Entity Framework بوده است.

با تمام صحبت هایی که در این آموزش در وبسایت پرووید گفته شد، قابلیت های بیشتری در نسخه ی هفتم از Entity Framework وجود دارد که جای بحث و صحبت داشته باشد. بهتر است صبر کنیم و ببینیم مایکروسافت این بار قرار است چگونه همه ی ما را شگفت زده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *