آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت ششم

آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت ششم

در این پست از وبسایت پرووید، در رابطه با آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت ششم صحبت خواهیم کرد. به ادامه ی مطلب بروید.

آشنایی با Entity Framework 7 – قسمت ششم: ردپای کمتر، دستگاه ها و سیستم عامل های بیشتر

یکی از اهداف مایکروسافت در روند توسعه ی Entity Framework 7 کم کردن تعداد DLL هایی است که کاربر برای کار به آنها نیاز دارد. در نسخه های قبلی از Entity Framework این موضوع مورد توجه قرار نگرفته بود. در نسخه ی هفتم شما برای هر کاری فقط به تعداد کمی DLL نیاز دارید.

بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی نکات طلایی Entity Framework برای برنامه های تجاری دیدن کنید.

برای مثال، اگر می خواهید از Entity Framework در کار با بانک های اطلاعاتی SQL Server استفاده کنید، نیاز به EntityFramework.dll، DLL مربوط به SQL Server و یک DLL برای کار با بانک های اطلاعاتی رابطه ای دارید.

بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6

از شما دعوت می کنیم که از بسته ی آموزش ویدئویی Entity Framework 6 دیدن کنید.

اگر می خواهید از Migration استفاده کنید، نیاز به DLL متفاوتی دارید که می توانید در شروع کار آن را در نظر نگیرید. به علاوه، مایکروسافت سعی کرده است که این DLL ها از طریق NuGet در قالب یک سری NuGet Package معرفی کند که این موضوع کار را بیش از پیش راحت می کند.

این روش مزیت دیگری نیز دارد. Entity Framework دیگر به نسخه ی کامل دات نت فریم ورک وابسته نیست و دستگاه هایی که از Mono استفاده می کنند نیز می توانند از Entity Framework استفاده کنند. برای مثال، می توانید از Entity Framework در Linux استفاده کنید. سیستم عامل Mac و دستگاه های Windows Phone نیز می توانند یک گزینه های دیگر باشند.

امیدواریم که این آموزش از وبسایت پرووید نیز مورد توجه تمامی دوستان عزیز قرار گرفته باشد. از شما دعوت می‌کنیم که از دیگر آموزش های ما در رابطه با Entity Framework استفاده کنید. لیست کامل این آموزش ها را می توانید در پست مربوط به آموزش آشنایی آشنایی با Entity Framework 7 مشاهده کنید.

مرتضی گیتی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت