در این پست، قسمت ششم از آموزش “آشنایی با Entity Framework 7” از وبسایت پرووید را برای شما قرار داده ایم. به ادامه ی مطلب بروید.

ردپای کمتر، دستگاه ها و سیستم عامل های بیشتر

یکی از اهداف مایکروسافت در روند توسعه ی Entity Framework 7 کم کردن تعداد DLL هایی است که کاربر برای کار به آنها نیاز دارد. در نسخه های قبلی از Entity Framework این موضوع مورد توجه قرار نگرفته بود. در نسخه ی هفتم شما برای هر کاری فقط به تعداد کمی DLL نیاز دارید. برای مثال، اگر می خواهید از Entity Framework در کار با بانک های اطلاعاتی SQL Server استفاده کنید، نیاز به EntityFramework.dll، DLL مربوط به SQL Server و یک DLL برای کار با بانک های اطلاعاتی رابطه ای دارید. اگر می خواهید از Migration استفاده کنید، نیاز به DLL متفاوتی دارید که می توانید در شروع کار آن را در نظر نگیرید. به علاوه، مایکروسافت سعی کرده است که این DLL ها از طریق NuGet در قالب یک سری NuGet Package معرفی کند که این موضوع کار را بیش از پیش راحت می کند.

این روش مزیت دیگری نیز دارد. Entity Framework دیگر به نسخه ی کامل دات نت فریم ورک وابسته نیست و دستگاه هایی که از Mono استفاده می کنند نیز می توانند از Entity Framework استفاده کنند. برای مثال، می توانید از Entity Framework در Linux استفاده کنید. سیستم عامل Mac و دستگاه های Windows Phone نیز می توانند یک گزینه های دیگر باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *