در این پست، قسمت دوم از آموزش “آشنایی با Entity Framework 7” از وبسایت پرووید را برای شما قرار داده ایم. به ادامه ی مطلب بروید.

Entity Framework 6 هنوز هم محبوب است

نگران نباشید. اغلب افراد فکر می کنند که مجبورند سریعا به سمت Entity Framework 7 بروند ولی این موضوع اجباری نیست. بدون شک Entity Framework نسخه ی ششم و پنجم هم هنوز کاملاً پشتیبانی می شود. دقیقاً شبیه ADO.NET. هر چند که Entity Framework سال هاست که محبوب ترین تکنولوژی دسترسی به داده ها در برنامه های دات نت است ولی هنوز هم ADO.NET وجود دارد و از کدهایی که قبلاً نوشته اید پشتیبانی می شود. مثال دیگر از این موضوع استفاده از ASP.NET در حضور گزینه ای شبیه MVC است. هرچند که امروزه اغلب برنامه نویسان تمایل دارند که به دلیل ویژگی های جدید MVC از این فریم ورک استفاده کنند ولی هنوز هم ASP.NET Web Forms وجود دارد، استفاده می شود و کاربردهای خود را نشان می دهد. یکی از موضوع های مهم در رابطه با Entity Framework اپن سورس بودن آن است. این موضوع باعث می شود که هر چند مایکروسافت به صورت جدی به ورژن ششم Entity Framework نپردازد ولی برنامه نویسانی که به صورت داوطلبانه بر روی آن کار می کنند، مرتباً به روز رسانی هایی را انجام دهند. به علاوه، با استفاده از Nuget شما به تمامی پکیج های ورژن های قبلی Entity Framework دسترسی دارید و در صورت نیاز می توانید از آنها استفاده کنید. بنابراین، هر چند Entity Framework ورژن هفت معرفی شده است ولی نگران کدهایی که قبلا با ورژن ششم از Entity Framework می نوشتید نباشید.

در دامه به صورت کلی ویژگی های جدید Entity Framework 7 را لیست کرده ایم:

  • علاوه بر پشتیبانی از بانک های اطلاعاتی رابطه ای (Relational Database)، از بانک های غیر رابطه ای و همچنین اشیا درون حافظه نیز پشتیبانی می شود.
  • پشتیبانی از ماشین های که از دات نت فریم ورک به صورت کامل استفاده نمی کنند. به عبارت دیگر، شما می توانید Entity Framework 7 را بر وی Windows Phone، برنامه های Windows Store، سیستم عامل های لینوکس و Mac نیز اجرا کنید.
  • پیاده سازی بسیاری از قابلیت هایی که برنامه نویسان در ورژن قبلی Entity Framework درخواست کرده بودند ولی قابل انجام نبود.
  • پشتیبانی از برنامه هایی که به صورت کامل از دات نت فریم ورک استفاده می کنند شبیه WPF و ASP.NET و غیره.
  • Entity Framework 7 دقیقا شبیه ASP.NET 5 عرضه خواهد شد و می توان از آن در برنامه های تحت وب به راحتی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *